Standardní zvonění budíku nebo telefonu nemůže být ochrannou známkou EU

V roce 2014 brazilská společnosti Globo Comunicação e Participações požádala EUIPO (Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví, dříve OHIM) o zápis výše uvedeného zvukového označení zejména pro nosiče šíření informací elektronicky, ústně nebo televizním vysíláním (například aplikace pro tablety a smartphony) ve formě hudebních not na notové osnově. Označení bylo určeno hlavně k používání jako zvonění budíku nebo telefonu.

Read More

Celý článek

Zkopírovala vám konkurence texty z vašeho webu? 4 kroky k řešení situace

Surfujete na internetu a najednou objevíte webovky konkurence, která vycucla vaše kreativní texty a nápady? Zuříte, protože jste nad nimi trávili večery nebo měsíce času, abyste je vymysleli. Najali jste si copywritery, kteří nebyli zrovna levní a teď toho někdo využívá? Nenechte si to líbit! Poradím vám, jak to elegantně vyřešit.

Read More

Celý článek

Oblíbené free&paid účetní aplikace, daňová evidence vs. účetnictví

Jakmile začnete podnikat, ať už jako živnostník nebo právnická osoba, bude vás jistě zajímat jak si vedete po ekonomické stráce. Takže povedete účetnictví (nebo jeho zjednodušenou variantu daňovou evidenci). A to nejen proto, že je to povinnost ze zákona, ale především proto, že účetnictví jako takové vám krásně poskytne informace o stavu vaší firmy, jejím hospodaření a finanční situaci. Informace z něho vám poslouží jako podklad pro další rozhodování o řízení firmy, pro kontrolu stavu majetku a pomůže vám při jeho ochraně majetku. Kromě toho vám může také dobře sloužit jako důkazní prostředek v případě sporů a v neposlední řadě z něho získáte podklady pro výpočet daňových povinností. Z tohoto pohledu bych tedy vedení účetnictví neviděla jako otravnou povinnost, ale spíš v něm vidím perfektní nástroj, který každý podnikatel, co to myslí se svým podnikání vážně a chce svou firmu rozvíjet, povede dobrovolně. (Pokračování textu…)

Celý článek