Kamery v bytovém domě a právní povinnosti

 

Od 1.1.2016 nemusíte vyžadovat souhlas obyvatel domu s umístěním kamerového systému na některých místech v domě. Rozhoduje povaha místa. Zatímco bez souhlasu obyvatel domu je možné sledování prostor jako jsou sklepy, půdy a vchody do nich, garáže, kočárkárny, kolárny, prostory dopisních schránek, vnější plášť budovy (a jeho bezprostřední okolí), vstupní dveře do domu, vstupní chodby k výtahům a schodištím i výtahy a schodiště, naopak pouze se souhlasem obyvatel dotčených bytů lze sledovat vchodové dveře do bytů.

Read More

Celý článek

Marketingová soutěž: Jak je to s placením daně z výhry

 

V předchozím článku Výhra v marketingové soutěži: Kdy se zdaňuje a kdy ne jsem psala o tom, že existují 3 vodítka pro určení, zda výhra v dané marketingové soutěži podléhá zdanění či nikoli.

V dnešním příspěvku se budu věnovat soutěži, jejiž výhra podléhá zdanění, a popíši postup zdanění a placení výhry vč. podání příslušných hlášení.

Read More

Celý článek

Co dělat s fakturami od klienta, se kterými nesouhlasím a přesto mi je pořád posílá?

V byznysu dřív nebo později nastane okamžik, kdy se svým dodavatelem dojdete do sporu a tím pádem faktury, které vám posílá, nebudete chtít přijímat, natož platit. Ovšem prokazatelně přišly a je potřeb s nimi něco dělat. Ano, správně, hrát mrtvého brouka a tedy faktury nechat ležet ladem na stole nebo zásuvce je VELMI špatně. Po právní i daňové stránce.

Read More

Celý článek