7 důvodů proč jít k advokátovi a ne k právníkovi

Patřím mezi lidi, kteří rádi vyvracejí různé mýty a fakta. Samozřejmě pokud to mohu fakticky doložit. Občas se začtu do diskuzí o právnících (kdo by se taky nezajímal o to, jak se o nás mluví - smích) a dozvídám se opravdu zajímavé názory a zkušenosti. Jako například tvrzení, že právník rovná se advokát. Věděli jste, že nejde o synonymum této pozice, ale o samostatné jednotky, kdy má každá jiné pravomoci? Prozradím vám hlavní rozdíly a především benefity, které získáte ve chvíli, kdy se svým problémem půjdete za advokátem.

Read More

Celý článek

Mohu po dobu mateřské (PPM) vydělávat nebo ne, abych nepřišla o mateřskou?

Před časem jsem psala článek 5 dobrých důvodů proč začít podnikat na mateřské. Stala se skvělá věc, a sice že jsem na něj dostala od maminek mnoho podnětných zpětných vazeb, za které všem ještě jednou moc děkuji. V diskuzi jsme se zastavily u toho, kdy je možné po dobu peněžité pomoci v mateřsví (tzv. PPM), tedy prvních 6ti měsíců dítěte, pracovat a přitom nepřijít o dávku PPM a kdy ne.

Read More

Celý článek

5 dobrých důvodů, proč začít podnikat na mateřské

Dítko vám už trochu odrostlo, nebo je hodně samostatné, nebo jste se už s děťátkem doma pěkně „zaběhli“? Navíc jste podnikavá, samostatná a pravděpodobně jste si už v hlavě srovnala, že váš „život s dětmi“ už není kompatibilní s životem „před dětmi“ a především s tím časově náročným zaměstnáním, které jste tehdy měla?  A hlavou se vám hodí reálné a živnotaschopné nápady na podnikání? Nečekejte až mateřská dovolená (dnes správně nazývaná jako rodičovská dovolená), skončí a pusťe se do podnikání hned! Máte pro to 5 dobrých důvodů: (Pokračování textu…)

Celý článek

Jsem svou paní… 3 klíčové kroky k úspěšnému podnikání

Je to tu, rozhodla ses začít podnikat a stát se vlastní paní? Gratuluji!

Rozhodnout se podnikat je velké a zásadní rozhodnutí. Měla bys být na sebe pyšná, že jsi směle udělala první krok k úspěšnému podnikání. Ať už otevíráš eshop nebo kamennou provozovnu nebo se pouštíš do světa poradenství, čeká Tě nesporně plno výzev, kterým jako podnikatelka budeš čelit. Jak moc nebo jak dobře jsi na tyto výzvy připravená, se ukáže záhy. Pokud budeš následovat tyto 3 klíčové kroky, můžeš se vydat na cestu úspěšného podnikání už od začátku.

(Pokračování textu…)

Celý článek