5 postřehů advokátky: Přešla jsem z home office do kanceláře


Během tohoto týdne došlo v mé firmě k velké změně. Přestěhovala jsem se z home office do kanceláře do centra Prahy. Ano, jsem tam, kde mám sídlo a kde se s některými z vás setkávám, tedy na Praze 5, u Arbesova náměstí.

Jak to probíhalo?

Abych byla přesná, fyzické stěhování bylo ok, ale moje duševní přemítání, zda do toho jít nebo ne, bylo docela náročné. Dnes, zhruba po týdnu působení, jsem spokojená a hodnotím to jako dobrý krok.

Tento článek bude částečně o mé zkušenosti, ale především o tom, jak si s takovou příležitostí poradit, až někdy potká vás. Jak se připravit, co si zařídit, co si zjistit, abyste si to co nejvíce usnadnili.

Co se mi honilo hlavou?

Měla jsem typické obavy. Strachy. Z neznáma. Z toho, co doma, když tam přes den nebudu. Z toho, že se to na mě sesype, až se vrátím z práce. Z toho, zda bude na nájem každý měsíc. Ono totiž kancelář i parkovací stání je měsíčně už docela pálka. A určitě se mi nechce za pár měsíců stěhovat zpátky. To není můj styl.

Popravdě řečeno, kancelář jsem už nějaký čas hledala. Cítila jsem, že fáze home office je završena. Už se nemám kam dál posouvat.

Jak jsem na to šla?

Šla jsem na to zdravým selským rozumem. Najednou už to nebyl nezvladatelný velký balvan. Zdánlivé “neznámo” jsem si zpříjemnila jak jen to šlo. Mohla jsem si vybrat kousky starého nábytku, který tam byl k dispozici, ale já jsem na to šla jinak. Pořídila jsem si nový, i když to byla investice. Dobrý krok. Všechno voní novotou. A v tom se mi líp tvoří.

Co konkrétního mi rozhodnutí přestěhovat se usnadnilo?

Využila jsem příležitost. Už nějaký čas pracuji se 2 firmami na dlouhodobé bázi. Takže mám příjem, který mi tvoří pravidelné cashflow. Ideální čas toho využít. Nájem a snad i garáž by mohly být pokryty. A pokud ne, pokryje to něco jiného. Důležité je mít do začátku backup. Aspoň pro mě.

Úkoly jsem si maximálně možně rozkouskovala.

Platím jen nájem kanceláře. Nájem garáže zatím ne. Nyní je “testuji”. Zkouším, která garáž bude nejlepší. Nebo při mém brzkém příjezdu mám štěstí a najdu volné místo na zaparkování přímo v ulici.

A jak to hodnotím?

#1 JSEM PRODUKTIVNĚJŠÍ

Vyřeším a udělám mnohem víc věcí, než když jsem měla home office. Cítila jsem, že když jsme doma, tak přece musím stíhat i domácnost. Blbost, kterou mi navíc nikdo nenutil, jen já sama! V kanceláři jsem se svým týmem. Pravidelně se radíme, a práce má tak nějak víc spád.

#2 VÍC DELEGUJI

V kanceláři jsem se svým týmem, který je tak nějak víc po ruce. Daří se nám v jeden čas vyřešit a zařídit mnohonásobně víc věcí, než když jsem byla v home office.

#3 JSEM VESELEJŠÍ

Home office je fajn. Hlavně když máte malé děti. Ale jen do určité doby. Děti šly nedávno do školky, takže tato potřeba odezněla. Centrum Prahy mám moc ráda. Tím, že jsem zpět, jsem si připomněla, jak mě centrum dění a osobní setkávání se zajímavými lidmi nabíjí.

12987092_1206724682671429_8723683512734755851_n

#4 DOMÁCNOST FUNGUJE LÍP A JÁ JSEM SPOKOJENĚJŠÍ

V práci jsem od brzkého ráno a okolo 15h odjíždím do školky pro děti. Pracovní věci se mi daří nechat za zavřenými dveřmi kanceláře. Když přijedu domů, jsem s dětmi a partnerem. Nejen fyzicky, ale i hlavou. To je novinka! Když jsem měla home office, tak práce byla pořád tak nějak rozplizlá. Stále jsem na ni myslela. Když jsem byla s dětmi, byla s námi i práce. Neuměla jsem si odpočinout. Nyní to jde samo. Celý den jedu, a potřeba odpočinku na mě přichází sama.

#5 MÁM SE S KÝM PORADIT

Home office je prima, ale taky to znamená, že jste dost často sami. Kromě dnů, kdy si naplánujete výjezdy. A těch moc není. Nyní jsem se svým týmem a za pár týdnů si odskočím vedle do JURISPACE. 

Je to prima projekt, komunita advokátů s vlastní praxí, kteří sdílí kancelářské prostory i knowhow. Konečně budu moct s někým probrat svůj nápad nebo názor na konkrétní advokátní případ.  Nebo jak a co zlepšit ve své praxi. Baví mě představa, že od nich dostanu nejtrefnější názor. Protože si tím samým už dřív prošli.

Rozhodně nelituji toho, že jsem do kanceláře šla. Až budete v podobné situaci a budete přemítat, neváhejte a jděte do toho. A pokud si nebudete úplně jisti svým rozhodnutím, přijďte se za námi podívat do JURISPACE. Vždycky zde bude kolega, se kterým můžete probrat své myšlenky, a který vám rád dá zpětnou vazbu. A co je lepšího než zpětná vazba od advokáta, který si tím, co právě řešíte, už dřív prošel a vyřešil. Mimochodem tady vaříme dobrou kávu:-)